IT NATION HACKS-2020
Як пройшли онлайн-хакатони для учасників освітньої програми IT Nation
16-18 жовтня відбулись хакатони IT Nation YouthHack та IT Nation AdultHack. Участь у них взяли випускники освітнього проєкту IT Nation, що реалізується Громадською спілкою «Мережа Глобального Договору в Україні» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
IT Nation Hacks-2020 у цифрах
2
Хакатони
150
Учасників
25
Команд
23
Ментори
Як усе почалося?
Хакатон — це команда робота, тому перше, що кожен робив після реєстрації — шукав у Slack свого хакатону однодумців. Кожна команда мала містити різні ролі: розробників, авто- або мануальних тестувальників, верстальників — щоб бути спроможною вирішити завдання.

Попри те, що учасники IT Nation Hacks-2020 переважно не були знайомі між собою раніше, більшість команд сформувалися самостійно. Тож учасники не тільки отримали практичні навички за своїм профілем в ІТ, але і досвід комунікації з різними спеціалістами, пошуку людей зі схожими інтересами та побудови робочого процесу з малознайомими колегами.
Відкриття
Робота над завданням
Після того, як команда сформувалася, учасники обирали кейс, який потрібно було вирішити за час хакатонів (а це 48 годин!).

Усього на хакатони компанії-партнери підготували 8 кейсів: 6 для IT Nation AdultHack та 2 для IT Nation YouthHack. Зокрема, дорослі працювали над розробкою аналітичних модулів, сервісів для моніторингу навколишнього середовища, комунікаційної платформи, а юні учасники — над додатком для планування, що буде інтегруватися з google календарем, версткою вебсайту для школи.
Більше про кейси >>

Крім того, партнери надали менторів, що допомагали та підтримували учасників, безліч подарунків та можливостей для професійного розвитку, проводили цікаві освітні вебінари протягом хакатонів.
Партнери
Робота з менторами
Кожна команда отримала свого ментора-координатора, який допомагав розробити рішення: перевіряв прогрес на трьох чекпоінтах, підказував, як краще організувати роботу, консультував у складних запитаннях та направляв команду. І саме ментори-координатори оцінювали рішення на першому етапі та визначали, хто пройде до фіналу.

Кожен хакатон (IT Nation AdultHack та IT Nation YouthHack) мав своїх менторів-координаторів та оцінювався окремо.

Крім координаторів, учасники могли звертатися до менторів-експертів — вузьких профільних спеціалістів, які надавали консультації за своїм напрямком будь-якій команді за запитом. Синергія менторів-координаторів та менторів-експертів допомогла учасникам правильно побудувати процеси роботи, розібратися з усіма найскладнішими викликами і як результат — створити прототипи/MVP своїх проєктів.
Ментори
Бодак Марина
Full Stack JS Developer, iownit
Бубир Валерія
UI/UX Designer
Гармаш Роман
Senior Software Engineer в Infopulse
Гончарова Ірина
Senior Software Testing Engineer, EPAM
Горбунова Оксана
COO, BazaIT
Гордієнко Євгеній
CTO, SupportYourApp
Зліщев Сергій
Senior Software Testing Engineer, EPAM
Каптур Альона
QA Engineer Manual, EPAM
Клименко Олександр
Senior Full-Stack Developer at Powercode
Костюк Александр
Team Lead at Innstant Group
Кузьмін Лев
Product Team Lead продуктової команди у програмі MODUS
Матвійчук Станіслав
Front-end developer
Наливайко Вікторія
CEО, BazaIT
Пелих Олександр
General QA, SocialTech
Радуленко Тарас
Senior QA Automation, EPAM та Lecturer/Mentor курсу «QA Automation» у «QaLight» it-school
Рудько Антон
QA Team Lead, EPAM
Свірідова Тетяна
Engineering manager, EPAM
Степанов Олександр
Senior Full-Stack Developer, Sigma Software
Терещенко Марк
Senior QA Automation Engineer, EPAM
Шаповал Богдан
Team Lead at Powercode
Шевцов Антон
Software engineer, EPAM
Ямник Микита
Frontend Trainer у DAN.IT education, Technical Manager & course coordinator у IBA Tech Academy, СТО у TRIGGER Marketing
Ярко Дмитро
Lead Software Engineer, EPAM
Освітні події
Morning Wake-Up Show
з Вікторією Наливайко, CEO Baza IT,
менторкою хакатонів

Субота 17 жовтня, 09:00 – 09:30 (день 1)
Inspirational Talk
з Антоном Мельником, серійним ІТ підприємцем та засновником кількох стартапів, членом команди Міністерства цифрової трансформації

Субота 17 жовтня, 18:00 – 18:30 (день 1)
Morning Wake-Up Show
з Дімою Мастюком, помічником
менеджера проєкту

Неділя 18 жовтня, 09:00 – 09:30 (день 2)
Inspirational Talk
з Назаром Тимощуком, CEO в UnderDefense

Неділя 18 жовтня, 14:00-14:30 (день 2)

Фінал
У фінал пройшли команди, які розробили найкращі рішення за кожним з кейсів хакатонів. Онлайн вони презентували своє рішення суддям та відповідали на запитання, щоб продемонструвати усю глибину та професійність пропрацювання рішення.
Критеріями оцінки були: технологічність, якість опрацювання завдання, корисність рішення та якість презентації. Оцінювалися учасники IT Nation AdultHack та IT Nation YouthHack окремо, кожен хакатон мав свій рейтинговий список та переможців.

Учасники хакатонів отримали іменні сертифікати та сувенірну продукцію від компаній-партнерів, а фіналісти також додаткові призи у вигляді сертифікатів на навчання в ІТ академіях, стажування та можливість працевлаштування, а також цінні подарунки.
Судді
Венгриняк Христина
керівник INTECRATOR
Гордієнко
Євгеній
CTO, SupportYourApp
Кайл
Ян
Level 2 Vice President (Marketing), Infopulse
Кузьмін
Лев
Product Team Lead продуктової команди у програмі MODUS
Наливайко Вікторія
CEО, BazaIT
Савченко Владислав
Founder of Powercode.
Степанов Олександр
Senior Full-Stack Developer at Sigma Software
Kyiv UNIT Factory IT school
Столбова
Ксенія
CEO DAN.IT Education
Хомей
Оксана
Government and External Relations Country Manager of Shell Retail in Ukraine (спецномінація)
Переможці
IT Nation AdultHack

1 місце — команда «Best App»
Учасники: Юлія Яригіна, Христина Красовська, Олег Скрипников, Юрій Познокос, Наталія Черкес

2 місце — команда «СЛР»
Учасники: Михайло Альошин, Олександр Ковбаса, Дмитро Уткін, Володимир Добровольський, Еліна Зінченко

3 місце — команда «Breath»
Учасники: Андрій Андрійчев, Сергій Сергієнко, Ольга Поліщук, Олена Столярова, Наталія Голубихіна
IT Nation YouthHack

1 місце — команда «Команда А»
Учасники: Борис Бобровнік, Владислав Чумак, Антон Заяц, Андрій Комендант, Олена Заремська

2 місце — команда «МАРС»
Учасники: Артем Наумов, Артем Попов, Каріна Попова, Андрій Бабкін, Данило Мінаков

3 місце — команда «Green»
Учасники: Антон Шуклін, Вадим Стрілковський, Андрій Прокоф`єв
Учасники про хакатони
Марина Косова
Команда «Старт»
За два дні хакатону наша команда спроєктувала інтерфейс, призначений для користувачів сценаріїв Telegram-боту для онлайн-сервісу моніторингу забрудненості міського повітря, підготували майданчик для розміщення чат-бота на сервері. Організатори хакатону допомогли заручитися підтримкою менторів, провідних IT- експертів. Мі розробили API інтерфейс для інтеграції та взаємодії з ботом, провели тестування функціоналу Telegram боту. 36 годин мозкового штурму, IT-творчості, великих та малих відкриттів привели нас до фінішу з власним проєктом Telegram боту для онлайн-сервісу моніторингу забрудненості повітря.

У фіналі Хакатону експерти розглянули ідеї, які по черзі представляли лідери проєктів.

Після закінчення хакатону ми продовжили запуск Telegram-боту в мережі, далі буде підтримка і розвиток бота, реклама, просування.
Олена Столярова
Команда «Breath»
Мені сподобалося брати участь у хакатоні. Не чекала багато від онлайн-івенту, але все було дуже чітко організовано, з нагадуваннями про події, сесії з ментором. Було цікаво познайомитися з новими людьми: з командою та менторами. Атмосфера, коли мало часу, але потрібно щось зробити готове, змушує мобілізуватися, зосередитись на результаті. Я була приємно здивована, що на хакатоні було багато учасників старшого віку, які починають свій шлях в ІТ. Вважаю, що це дуже круто — не зупинятися в розвитку та пробувати щось нове. Фінальна сесія з презентаціями проєктів вразила тим, наскільки по-різному та творчо команди підійшли до виконання завдань.
Михайло Альошин
Команда «СЛР»
У програмуванні мені завжди не вистачало практики. Не вирішення задачок на хакерранку або ще десь, а рішення справжнісіньких кейсів, які можуть з'явитися перед розробником. А ще мені завжди подобалося змагатися з іншими. Тож хакатон став для мене черговою сходинкою, яка змогла пхнути мене вище)

На самому хакатоні мені не дуже вдалося вирішити справжній кейс як програмісту через те, що я був тім-лідом і моєю задачею було не дати засумувати іншим членам команди. Отже я роздавав ролі та таски, а потім зводив все до купи. Але я отримав безцінний досвід роботи в команді, який неможливо отримати без неї.

Мені дуже сподобалося, вважаю, що подібні заходи потрібно проводити якомога частіше (принаймні раз у 2-3 місяці) для підтримки та розвитку програмістів-початківців.
Модератор хакатонів
Створення цієї публікації стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого Громадською спілкою «Мережа Глобального Договору в Україні» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Громадської спілки «Мережа Глобального Договору в Україні» та не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.
Реєстрація учасника
Контакти
support@casers.org
+380 50 056 27 70